Close Menu

Staff Directory

Principal K. Goodwin
Assistant Principal S. Stackhouse
Assistant Principal J. Ottosen
Assistant Principal K. Miller
IT Specialist R. Cogar
Nurse C. Carroll
Nurse B. Dery
Front Office Clerk C. Sanders
Testing Coordinator S. Sawruck
Front Office Clerk T. Jenkins
Dean K. Miller
Computer/Data Operator J .Veon
K. Forsythe
Clerk K. Sheets
Secretary C. Duarte
Instructional Literacy Coach C. Kelly
Confidential Secretary T. Tacinelli
Kindergarten Teacher S. Williams
Kindergarten Teacher S. Chicerelli
Kindergarten Teacher H. Clark
Kindergarten Teacher J. Farmer
Kindergarten Teacher S. Green
Kindergarten Teacher
Kindergarten Teacher C. Haberin
Kindergarten Teacher J. Yeabsley
1st Grade Teacher K. Ables
1st Grade Teacher L. Brengle
1st Grade Teacher A. Hutchinson
1st Grade Teacher C. Grimes
1st Grade Teacher K. Leonard
1st Grade Teacher M. Connelly
1st Grade Teacher K. Mayer
1st Grade Teacher S. Schneider
1st Grade Teacher C. Warner
2nd Grade Teacher C. Achberger
2nd Grade Teacher L. Beardsley
2nd Grade Teacher S. Breslin
2nd Grade Teacher K. Brocksmith
2nd Grade Teacher J. Brumleve
2nd Grade Teacher J. Crafts
2nd Grade Teacher
2nd Grade Teacher A. Stadt
2nd Grade Teacher A. White
3rd Grade Teacher J. Dinkins
3rd Grade Teacher J. Gamel
3rd Grade Teacher L. Hodges
3rd Grade Teacher M. Imamovic
3rd Grade Teacher K. Phillips
3rd Grade Teacher N. Quinlan
3rd Grade Teacher H. Burd
3rd Grade Teacher D. Wilkey
3rd Grade Teacher M. Yuro
4th Grade Teacher J. Cramer
4th Grade Teacher K. Franz
4th Grade Teacher M. Marozzi
4th Grade Teacher J. Mitchell
4th Grade Teacher C. Ramsay
4th Grade Teacher V. Schultz
4th Grade Teacher E. Simpson
5th Grade Teacher C. Brackett
5th Grade Teacher K. Corbett
5th Grade Teacher L. Dewitt
5th Grade Teacher B. Franz
5th Grade Teacher M. Gallo
5th Grade Teacher H. Jahr
5th Grade Teacher D. Keeperman
5th Grade Teacher L. Lancaster
5th Grade Teacher A. Pritchard
Cafe M. Bonamici
Cafe E. Conroy
Café Manager C. Russ
Cafe S. Wilcox
Maintenance Manager A. Barkoskie
Custodial S. Kovacs
Custodial M. Lugones
Custodial TBD
Custodial R. Mink
Custodial S. Phillips
Custodial M. Reese
Custodial J. Rivero
Custodial M. Thigpen
Custodial Y. Torres
Custodial R. Zamorano
ESE J. Burton
ESE M. Eaton
ESE A. Howell
ESE G. Mosteller
ESE R. Rochford
ESE J. Shearer
ESE C. Thomas
ESE E. Zagoraki
Extended Day E. Celis
Extended Day C. Cooper
Extended Day E. Garcia
Extended Day M. Gerwe
Extended Day A. Hontz
Extended Day K. Johns
Extended Day P. Lake
Extended Day S. McKeller
Extended Day S. Provencal
Extended Day B. Rauch
Extended Day Coordinator A. Thomas
Extended Day A. Wolff
Guidance C. Dean
Guidance A. DiDomenico
Guidance N. Ribeiro
Middle School Teacher J. Alaimo
Middle School Teacher K. Arnold
Middle School Teacher T. Bennett
Middle School Teacher K. Brown
Middle School Teacher S. Bryant
Middle School Teacher D. Butler
Middle School Teacher J. Caldwell
Middle School Teacher C. Carter
Middle School Teacher S. Coulter
Middle School Teacher J. Eiswerth
Middle School Teacher C. Hagy
Middle School Teacher T. Hemby
Middle School Teacher Y. Martin
Middle School Teacher M. McCabe
Middle School Teacher R. McDaniel
Middle School Teacher K. Meidling
Middle School Teacher I. Mills
Middle School Teacher T. Milner
Middle School Teacher K. Reyes
Middle School Teacher M. Rust
Middle School Teacher Y. Sexsion
Middle School Teacher K. Stanfield
Middle School Teacher K. Thomas
Middle School Teacher L. Tollefson
Middle School Teacher L. Willis
Middle School Teacher K. Holle
Paraprofessionals N. Hartford
Paraprofessionals A Jackson
Paraprofessionals A. Graff
Paraprofessionals C. McGowan
Elementary Music V. Bello
Media Specialist A. Bergmann
Elementary Physical Education D. Fontana
STEM A. Krupski
Elementary Art Teacher J. Livingston
Elementary Physical Education H. Storey